Kokteyl Hakkında
ŞİRKET PROFİLİ

Kokteyl, 2002 yılında internet ve mobil ortamlarda B2C projeler geliştirmek amacıyla kuruldu.


Misyonunu bilgi teknolojileri konusundaki birikimini yaratıcı ve kaliteli bir anlayışla mobil ve internet ortamlarında kullanıcılarının hizmetine sunmak olarak tanımlayan Kokteyl, vizyon olarak da mobil ve internet ortamında yaratıcı, fonksiyonel, çok kullanıcılı sistemler geliştirmek ve işletmek olarak tanımlamaktadır.


Kokteyl, şirket içi organizasyonunu operasyon ve iş geliştirme olarak ikiye ayırmıştır. Operasyon birimi işletilmekte ve destek verilmekte olan sitelere ve uygulamalara içerik sağlamakta, moderasyon yapmakta ve teknik destek vermektedir. İş geliştirme birimi varolan projelere yeni fonksiyonlar eklemekte, yeni projeler geliştirmektedir.


Kokteyl, 30 kişilik ekibi ile internet sektöründe öncü projeler geliştirmiş ve işletmiş bir şirket olarak, kaliteli, yaratıcı, kendi konusunda lider olabilecek projeler yaratmaya devam etmektedir.

GRUP ŞİRKETLERİ
Mackolik Internet Hizmetleri Ltd.Şti.

Coretech A.Ş ve Kokteyl A.Ş ortakları tarafından geliştirilmiş olan spor ile ilgili siteler, aynı ortaklarla ayrı bir şirket çatısı altında toplanmıştır. Böylece Mackolik Ltd. sadece spor konularına odaklanan, bu konuda elde etmiş olduğu liderliği daha ileriye taşıyabilmeyi hedefleyen projeler geliştiren bir yapı haline gelmiştir. 
Mackolik Ltd. sahibi olduğu web sitelerine verilen reklamlardan, sms uygulamalarından ve içerik satışından gelir elde eden, tüm teknik desteğini Kokteyl A.Ş.’den alan bir yapıdadır.

Opal Ltd.

Mackolik.com’un sanal ortamda oluşturduğu kullanıcı kitlesini gerçek ortamlarda da biraraya getirmeyi amaçladığı Mackolik Complex Sports Cafe, Bar ve Restaurant, ilk şubesini Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu yanında açtı. Futbolun bir eğlence aracı olduğu düşüncesinden hareketle, kaliteli hizmet anlaşıyla ve dostluğun ön planda olduğu bir ortamda müşteriler, hem aynı anda birçok maçı canlı izleyebiliyor, iddaa oynayabiliyor, dans partilerline katılabiliyorlar. 

Detaylı bilgi için : www.mackolikcomplex.com
ORTAKLAR
Erdem Yurdanur
1968 yılı Uşak doğumlu olan Erdem Yurdanur, 1990 yılı Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunudur. Kokteyl A.Ş. ve Mackolik Ltd. şirketlerinde Genel Müdür olarak görev yapmaktadır.

Tarkan Onar
1970 yılı Ankara doğumlu olan Tarkan Onar, Hacettepe Üniversitesi Turizm ve Otelcilik bölümü mezunudur. Kokteyl A.Ş. ve Mackolik Ltd. şirketinde Yönetim Kurulu Üyesi ve Operasyon Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Namık Kural
1958 yılı Ankara doğumlu olan Namık Kural, 1981 yılı ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümü mezunu olup 1985 yılında Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde master yapmıştır. Coretech A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Şefik Sertel
1961 yılı Ankara doğumlu olan Şefik Sertel, 1983 yılı ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümü mezunudur. Coretech A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi ve Geliştirme Direktörü olarak görev yapmaktadır.


Cahit Güvensoy
1969 yılı Ankara doğumlu olan Cahit Güvensoy, 1991 yılı Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunudur. Coretech A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi ve Operasyon Direktörü olarak görev yapmaktadır.